Jak odpowiednio zaprezentować mieszkanie? Cz.1

kanapaOdpowiednia prezentacja to połowa sukcesu - takie są fakty. Nieważne, czy chodzi tu o zdjęcia pokazywane w biurze, o samą prezentację czy o urządzenie mieszkania na czas dni otwartych, lokum powinno prezentować się wręcz wzorowo, by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i zainteresować zakupem. Nie musimy udowadniać, iż odpowiednie urządzenie i przygotowania coś zmienia, gdyż jest to zwyczajnie prawda - postaramy się natomiast podać kilka sposobów i zasad, jakimi należy się kierować w trakcie aranżowania przestrzeni mieszkania wystawionego na sprzedaż.

Mieszkanie umeblowane, czyli drobne zmiany, które mogą dużo zmienić

Powiedzmy, że posiadamy dwupokojowe mieszkanie na sprzedaż w Warszawie, w pełni umeblowane. W jaki sposób można je przygotować do zdjęcia bądź do prezentacji?v

Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by wszędzie wokół panował w pełni nienaruszony porządek. Zwykle to nie bogate zdobienia czy drogie meble decydują o pierwszym wrażeniu klienta, a właśnie aura panująca w mieszkaniu. Kurz, odciski rąk na szybach, pełny zlew lub niewyrzucone śmieci - wszystko to może mieć znaczący, negatywny wpływ na odbiór całego mieszkania. Dlatego pierwsza rzecz, której należy dopilnować jest nieskazitelna czystość w całym domu. Warto też wspomnieć, iż reguła ta nie tyczy się tylko i wyłącznie mieszkań - podobnymi zasadami kierują się działki budowlane na sprzedaż. Działki na sprzedaż także powinny być wysprzątane ze wszystkich śmieci, jakie mogły odłożyć się przez nieuwagę właściciela, jak również powinny witać potencjalnego właściciela ładnie przyciętym żywopłotem oraz zadbanym ogródkiem.

kuchniaNastępnie należy usunąć wszystkie rzeczy osobiste, jakie mogły zostać po poprzednich właścicielach - zdjęcia, ramki, plakaty, obrazy i pamiątki piętrzące się na szafkach są tu dość dobrym przykładem. Gdy klient przekracza próg domu, zaczyna sobie wyobrażać przestrzeń mieszkania urządzoną w swoim stylu, dlatego trzeba się upewnić, iż tego procesu nie zakłócą zbędne, nadprogramowe ozdoby. Tym samym warto jest zadbać o to, by podkreślić gdzieniegdzie przestrzeń przy pomocy małych dodatków takich jak poduszki, świece, świeże kwiaty w salonie oraz świeże owoce w kuchni.

Nie są to jeszcze wszystkie sposoby na aranżacje mieszkania w celach prezentacyjnych - są jeszcze metody takie jak manipulacja kolorystyką, światłem, zapachem oraz przestrzenią, jednak o nich opowiemy już w kolejnym tekście. Na koniec dodamy, iż zastosowanie powyższych porad pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji, dzięki czemu sprzedaż mieszkań - nawet na terenie Warszawy - stanie się łatwiejsza i znacznie szybsza.