Gleźnowo

Działka (Budowlana) na sprzedaż
390 000 PLN
Drukuj ofertę
  • Typ nieruchomości: Działka
  • Powierzchnia : 10 000 m2
  • Typ transakcji : sprzedaż
  • Lokalizacja : Gleźnowo
  • Numer oferty : ARM764439
  • Cena za m2 : 39 PLN

Sielsko płożona działka w Koszalińskim Pasie Nadmorskim, w prostej linii oddalona od morza o 3500 m i 1100 m od pełnego uroku  Jeziora Bukowo, ma powierzchnię 10 000 m2,
Według planu zagospodarowania przestrzennego, części działki oznaczona symbolem 4-MN, UT o powierzchni 2 200 m2 przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i zabudowę usługową (usługi turystyki), część oznaczona RO-1 o powierzchni 3 900 m2 przeznaczona jest dla zabudowy i zagospodarowania związanego z produkcją rolną i agroturystyką, a część oznaczona symbolem RZ jest przeznaczone dla produkcji rolnej wraz z niezbędną infrastrukturą i drogami, z dopuszczeniem zalesień.
Zasady kształtowania nowej zabudowy oraz wskaźniki zagospodarowania terenu oznaczonego symbolem 4-MN, UT:
1) forma zabudowy: wolnostojąca;
2) maksymalna powierzchnia zabudowy (dla działki budowlanej): 25%;
3) maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy: 0,75, w tym dla kondygnacji nadziemnych 0,5;
4) minimalna powierzchnia działki: 1200 m²;
5) minimalny udział procentowy powierzchni biologicznie czynnej: 55%;
Media: woda, gaz, energia elektryczna biegną w drodze przy działce.

Działka położona w Gleźnowie, gmina Darłowo, nad Jeziorem Bukowo, które oddzielone jest od Bałtyku mierzeją z szeroką piaszczystą plażą. Wody jeziora z morzem połączone są Kanałem Szczuczym w odległości 5 km od Dąbek w kierunku Dąbkowic.
Ze względu na nadmorski klimat złagodzony przez wody Jeziora Bukowo i okoliczne lasy, leżące w odległości 6 km Dąbki uzyskały status uzdrowiska, gdzie w miejscowych sanatoriach leczone są choroby układu oddechowego i krążenia, nerwice, reumatyzm i wiele innych schorzeń.
Gmina Darłowo nastawiona jest na zachowanie tradycyjnych regionalnych form budownictwa, rozwój turystki, agroturystyki i rolnictwa, a akwen Jeziora Bukowo lubiany przez wędkarzy, wciąż nie został jeszcze w pełni odkryty i wykorzystany przez żeglarzy i wodniaków.
W Gleźnowie, w tym uroczym, pozbawionym przemysłu zakątku Polski, mogę Państwu zaoferować również inne działki budowlano-rolne świetnie nadające się na założenie stadniny lub szeroko rozumianą agroturystykę.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty określonej w art. 66 i kolejnych kc, jest zaproszeniem do rozmów zgodnie z art. 71 kc.